Jacob Götzsche Caverionin toimitusjohtajaksi

Caverionin hallitus on nimittänyt Jacob Götzschen Caverion Oyj:n toimitusjohtajaksi. Hän aloittaa tehtävässään 9.8.2021.

Uusi audioartikkeli pienydinvoimasta

Jacob Götzsche siirtyy Caverionille ISS:n Euroopan toimitusjohtajan tehtävästä. Caverionin hallituksen puheenjohtaja Mats Paulssonin mukaan Götzsche on erittäin tunnettu ja arvostettu henkilö toimialalla ja hänellä on vahvaa näyttöä kannattavan kasvun luomisesta.

– Jacob Götzschellä on laajaa kansainvälistä kokemusta ja vahvaa näkemystä tärkeimmillä markkinoillamme maailmanlaajuisesta palveluyhtiöstä. Götzschen vastuulla ovat olleet muun muassa kiinteistöpalvelut, tekninen huolto ja kunnossapito sekä suuret pääomaprojektit. Hänen kykynsä keskittyä ihmisiin ja rakentaa monipuolisia, kansainvälisiä ja menestyviä tiimejä on suuri voimavara Caverionille, Paulsson sanoo yhtiön tiedotteessa.

SFS6002 uudistuu